İspanyolca Öğrenmek İçin En İyi 10 Dizi

İspanyolca Öğrenmek İçin En İyi 10 Dizi

İspanyolca öğrenmenin en etkili ve keyifli yöntemlerinden biri İspanyolca dizi izlemektir.İspanyolca çalışırken öğrendiğiniz sözcüklerin söyleniş biçimlerini,yeni kelime ve kalıpları öğrenmede dizi izlemek uzun vadede çok etkilidir.İlginizi çeken dizileri seçip izlemek motivasyonuzu arttıracaktır. İspanyolca öğrenmek en iyi 10 dizi önerisini şöyle sıralayabiliriz;

1.La Casa De Papel

La Casa De Papel
La Casa De Papel

La casa de papel başlangıçta yerel İspanyol kanalı Antena 3 için çekilmişti.Daha sonrasında Netflix yayın haklarını alarak dünya çapında en popüler dizi haline getirmiştir.Dizinin konusunu İspanya Krallığı darphanesine yapılan efsane bir soygun ve sonrasında yaşananlar oluşturuyor.Bir hafta sonunda 2 sezon izleyen birisi olarak dizinin aşırı sürükleyici olduğunu söyleyebilirim.

Aksan:İspanya   Sezon:3          

2.Vis a Vis

Vis a Vis
Vis a Vis

Orange is The New Black ve Prison Break karışımı sürükleyici bir Netflix dizisi.Dizinin konusunu yüksek güvenlikli bir kadın hapishanesinde yaşananlar oluşturuyor.Aşk,intikam,aile ilişkileri ve daha bir çok dram barındırıyor dizi.

 Aksan:İspanya   Sezon:4       

3.Narcos

Narcos
Narcos

Bir solukta izlenecek bir diğer dizi Narcos.Dizinin Konusunu Kolombiyanın ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın gerçek hayatı oluşturuyor.Escobar’ın üşüyen kızı için para yaktığı sahne efsanedir.

Aksan:Kolombiya  Sezon:3

4.Elite

Elite
Elite

Dizi İspanya’nın gelecekteki liderlerini yetiştiren okula işçi sınıfından 3 öğrencinin katılması ve sonrasında gelişen olaylar konusunu işliyor.Kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlar ve herşeye sahip olan olanlar arasındaki çatışma ve ilişki sarmalı görülüyor dizide.Ayrıca La casa de papel’den Rio,Denver ve Alison Parker da oynuyor.

 Aksan:İspanya  Sezon:2       

5.Las Chicas Del Cables

Las Chicas Del Cable
Las Chicas Del Cable

2017 yılında gösterime giren dizinin konusunu 1920’li yıllarda Madrid’de bir telefon şirketinde çalışan dört genç kadının hayatı oluşturuyor.Vis a vis’in baş karekteri Macarena da oynuyor.

 Aksan:İspanya  Sezon:4  

6.Velvet

Velvet
Velvet

1950’li yılların Madrid’inde geçen diziye moda,aşk,aile ve arkadaşlık konuları yön veriyor.Çok şık giyiniyorlarmış zamanında demekten kendimi alamadım.

 Aksan:İspanya  Sezon:4  

7.La Casa De Las Flores

La casa de las flores
La casa de las flores

Dizi,çiçekçi dükkanı işleten bir ailenin hikayesini anlatıyor.Aile dışarıdan ne kadar mükemmel görünse de içlerinde türlü sıkıntılar barındırır.Kara komedisi bol dizide Paulina karekterinin aksanı hayranlık uyandırıcı.

 Aksan:Meksika  Sezon:1  

8.Edha

Edha
Edha

2018 yılında gösterime giren dizide,Buenos Aires’te Edha isimli genç ve başarılı bir moda tasarımcısının hayatı anlatılıyor.Aşk,tutku ve gizem konuları diziye yön veriyor.Baş karakter Teo dizi boyunca nadiren gülmüştür.

 Aksan:Arjantin  Sezon:1  

9.Club De Cuervos

Club de Cuervos
Club de Cuervos

Club De Cuervos ünlü futbol takımı Cuervos’un sahibinin ölmesiyle takımın başına gelen türlü olayları ve iki kardeş arasındaki başkanlık rekabetini anlatan bir komedi dizisi.

Aksan:Meksika  Sezon:4 

10.La Catedral Del Mar

La Catedral Del Mar
La Catedral Del Mar

Dizi İspanyol yazar IIdefonso Falcones’in aynı adlı kitaptan uyarlanan,14.Yüzyıl İspanya’sının feodal sistemini ve derebeylik düzenini anlatıyor.

 Aksan:İspanya  Sezon:1 

Bir cevap yazın