• Home
  • /
  • LAOS
  • /
  • Laos-Luang Prabang Gezi Notları
Laos Luang Prabang-Tad Thong Şelalesi

Laos-Luang Prabang Gezi Notları

Spread the love

Laos-Luang Prabang gezi notları 2 haftalık gözlemlerime dayanıyor.Luang Prabang Laos’un en fazla ziyaret edilen şehirlerinden biri.

Bokeo bölgesinde 3 gün kaldıktan sonra motorsikletle önce Luang Namtha’ya oradan da gece otobüsüyle(şansıma yataklıydı)Luang Prabang’a geçtim.

Genel olarak Luang Prabang küçük bir şehir.Yapılacak şeyler sınırlı.

Bu arada kapıda Laos vizesi nasıl alınır? Buradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Görülecek yerler arasında;

Tak Bat:Sabahları 5-5.30 gibi keşişlere yemek(pirinç veya muz) verme olayı.

Sabah Pazarı:Her sabah 6-10 arası kurulan pazarda pirinçten el yapımı ürünlere kadar bir çok şeyi satıyorlar.En ilginci ise canlı fare satmalarıydı.

Akşam Marketi:Ana cadde trafiğe kapatılıp sağlı soğlu uzunca pazar alanına dönüyor akşamları.Bir taraftan sokak yemekleri(çok ucuzlar,tadları fena değil),bir taraftan geleneksel kıyafetler ve takılar satılıyor.

Tad Thong Şelalesi:Merkezden 20-25 dakika uzaklıkta(Tuk-tuk kişi başı 20 bin kip).Sandalla Şelale kısmına geçmeniz gerekiyor.(20 bin kip).Giriş için ekstra 15 bin kip alıyorlar.Gaza gelip gitmiştim milletle.(Kuang Si’yi bir sonraki sefere bıraktım.)

Utopia:Bu mekanı neredeyse herkes birbirine tavsiye ediyor.Tanışıyorsun milletle 5-10 dakika muhabbetten sonra Utopia’ya gittin mi?O,kesinlikle gitmelisin diye. .Yayılarak vakit geçirmelik mekan..Gündüz git bilgisayarınla çalış,kitabını oku.(Sabahları yoga dersleri de vardı.)Akşam git müziğini dinle,milletle tanış. .

Bowling:Mekanlar 12 civarı kapanıyor merkezde.Sonrası genelde millet tuk-tuk larla Bowling e gidiyor.Ortam güzel,kafalar iyi oluyor genelde burada.

L’etranger Books and Tea:Alt kat kitap kafe formatında.Üst katta her akşam farklı bir film oynatıyorlar.Fiyatlar uygun,çalışanları sevecen.

Ve onlarca tapınak ziyareti . .

Kalacak yer olarak merkezde bulunan Y Not Laos Hostel i tavsiye ederim.Ücretsiz kahvaltı ve sınırsız çay-kahve imkanı sunuyorlar.

Laos-Luang Prabang Gezi Notları bunlardan ibaret.Sizin farklı önerileriniz var mı ?

Bir cevap yazın