• Home
  • /
  • TAYLAND
  • /
  • Bangkok Penis Heykelleri: Chao Mae Tumptin
Bangkok Penis Heykeli

Bangkok Penis Heykelleri: Chao Mae Tumptin

Bangkok’ta bir süre kalınca bir çok ilginç ve tuhaf şeyle karşılaşma olasılığınız yüksek.Bangkok penis heykelleri: Chao Mae Tumptin burada görebileceğiniz en ilginç yerler arasında.

Çocuğu olmayan kadınlar buraya gelerek adak adıyorlar.Dilekleri gerçekleşip çocukları olunca Bangkok penis heykelleri kısmına,penis heykeli,çiçek,kozmetik ürünleri getirip bırakıyorlar.

Penis Heykeli
Bangkok Penis Heykelleri: Chao Mae Tumptin

Bangkok penis heykelleri adını bölgede bulunan en yaşlı ağacın gövdesinde ruhunun yaşadığına inanılan Chao Tumptin adında ruhani dişi varlıktan alıyor.

İlk gördüğümde istemsiz bir kahkahayı zor bastırdım.Ne bileyim biraz ilginç geldi.Yoksa farklı kültürlere,ritüellere sonsuz saygım var.Kim bilir Türkiye’de yabancılara neler garip geliyor diye düşündüm bir an.

Bu arada,Bangkok’ta gezilecek bir diğer alternatif yer uçak mezarlığı yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Bangkok heykeli
Bangkok Penis Heykelleri

Chao Mae Tumptin şehrin içinde olmasına rağmen yerini bulmak biraz zaman alabiliyor.Penis heykelleri Chit Lom ve Phloen Chit istasyonları arasında kalıyor.Khao San tarafından etrafı gezerek gelmek istiyorsanız 2 nolu otobüs te geçiyor buradan.

Penis heykelleri Nai Lert Park Hotel’in arka tarafında küçücük bir yere sıkışmış şekilde.Girişte otel güvenliği sizi karşılıyor zaten.Chao Mae Tumptin’in görmek istiyorum derseniz sizi yönlendiriyorlar.3-4 güvenlik noktasını geçtikten sonra ulaşıyorsunuz heykellerin bulunduğu kısıma.

Daha öncesinde Chao Mae Tumptin’de çok daha fazla irili ufaklı heykeller bulunuyormuş.Fakat sonrasında alanı küçültmüşler.

Bangkok Penis Heykeli
Bangkok Penis Heykelleri: Chao Mae Tumptin

Chao Mae Tumptin belki de Bangkok’ta gezilecek en ilginç yerlerden biri.Sizin favori Bangkok gezi yeriniz neresi?

Bir cevap yazın