• Home
  • /
  • TAYLAND
  • /
  • Bangkok’ta Sıradışı Bir Rota:UÇAK MEZARLIĞI
Bangkok uçak mezarlığı

Bangkok’ta Sıradışı Bir Rota:UÇAK MEZARLIĞI

Bangkok’ta sıradışı bir rota:Uçak mezarlığı olduğunu söyleyebilirim.Hostelde tanıştığım Taylandlı kıza az bilinen yerleri gezmek istiyorum,turistik yerler sıkıyor artık,ne önerirsin diye sorduğumda uçak mezarlığı pek bilinmiyor dedi.Bir bakayım nasıl bir yer derken,epey ilginçmiş gidip görmeliyim dedim.

Öğleden sonrasında kendimi yolda buldum.Taksiciye fotoğrafı göstedim,anlamadı.Adresi gösterdim anlar gibi yaptı.250 baht dediği yolu pazarlıkla 100 baht ile gittim.(Pazarlık buraların olmazsa olmazı)Yarım saat kadar oldu gidiyoruz,Bangkok uçak mezarlığına gidiyoruz değil mi diye sordum?Farkettim o da bilmiyor nereye gittiğimizi,aradı başka birini tarif aldı garibim.

Bangkok uçak mezarlığı
Bangkok Uçak Mezarlığı

Bangkok uçak mezarlığı alabildiğine geniş bir yeşil alan üzerinde 1 adet Boeing 747 2 adet MD-82 parçalarından ibaret.Grafitisi bol uçakların kanatları üzerinde istediğiniz gibi gezinebilir, inanılmaz anlar yakalayabilirsiniz.Kaptan koltuğuna oturup rotayı istediğiniz yöne çevirebilirsiniz.Bu arada bazı yerler aşırı keskin,uçak içinde gezinirken dikkat edilmeli.

Bangkok’ta sıradışı bir rota:Uçak mezarlığı için ortalama 1 saat yeterli.Benim gibi öğlen sıcağında gidip terden sırılsıklam olmak istemeyenler için sabah ya da akşam üzeri gidilmesini öneririm.

Bu arada Tayland’a ilk kez gidecekler bu yazıyı okumalı.

Bangkok uçak mezarlığı
Boeing 747’den Bir Kesit

Bangkok Uçak Mezarlığına Nasıl Gidilir?

Bangkok uçak mezarlığı Ramkhamhaeng 101 yolu üzerinde bulunuyor. Ekkamai tarafından taksiyle trafik yoğunluğuna göre 30-40 dakika sürüyor.Dönüşte farkettim,Victory Monument yönüne giden otobüsler de buradan geçiyor.Bol vaktim var hem etrafı izleyerek giderim diye düşünürseniz tam sizlik.Üstelik 20 baht.

Bangkok Uçak Mezarlığına Giriş Ücreti Ne kadar ?

Uçakların bulunduğu yerde aileler yaşıyor.Bildiğiniz kamp alanı gibi çevirmişler etrafı kapıya çit koymuşlar.Girişte bir tane taylandlı hanım var,hepinizden nefret ediyorum diye karşılıyor geleni.

Bangkok uçak mezarlığına giriş ücreti kişi başı 200 baht.Yukarıda bahsettiğim pazarlık olayını unutun.Aile aldığı bu parayla geçiniyor.Dediği rakamı ödeyin,istediğiniz gibi gezin,fotoğraflayın alanı.Fotoğraf çekimi için çocuklardan yardım bile alabilirsiniz.

Bangkok uçak mezarlığı

Kendimi bir film stüdyosunda geziniyormuş gibi hissettim bir süre uçak parçaları arasında dolaşırken.

Bangkok uçak

Her gelen bir imza bırakmak istemiş uçak enkazı içine,gezinirken küçük notlar,ben buradaydım yazıları,artistik grafitileri görebilirsiniz.

uçak mezarlığı

Uçaklar hurdaya çıkınca nasıl görünür?Bangkok uçak mezarlığı bu soruyu cevaplıyor.

Terkedilmiş bir uçak mezarlığında gezinme ve enkazı fotoğraflama Bangkok’ta gezilecek alternatif yerler arasında.Sizin favori Bangkok gezi yeriniz neresi?

Bir cevap yazın